Budowa czy remont domu to inwestycje wymagające specjalistycznego sprzętu.

Nie wszystkie firmy czy też indywidualni inwestorzy, planujący wykonać jakiekolwiek prace budowlane, dysponują rozbudowanym parkiem maszynowym, który pozwoli wykonać zaplanowane inwestycje. Po co więc inwestować w sprzęt, który będzie użyty,
w niektórych przypadkach, tylko raz?
Ponadto posiadanie własnych maszyn i urządzeń wymaga magazynowania i serwisowania, a także wiąże się z koniecznością wykonywania przeglądów, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszystko to powoduje powstawanie dodatkowych kosztów dla wykonawcy. Wynajmowany sprzęt, w przypadku awarii, wymieniany jest niezwłocznie na sprawny. Wynajmujący nie ponosi żadnych kosztów takiej wymiany. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku awarii sprzętu należącego do wykonawcy. Naprawa lub zakup nowego urządzenia, powoduje nieplanowane obciążenie finansowe, a przede wszystkim wymaga czasu.

Dlatego kilka lat temu narodził się pomysł, aby otworzyć na lokalnym rynku wypożyczalnię sprzętu budowlanego.

Taka możliwość ułatwia realizację inwestycji firmom budowlanym oraz indywidualnym inwestorom, bez potrzeby angażowania dużych środków pieniężnych na zakup maszyn.
Na znacznych rozmiarów placu oraz w nowoczesnej hali magazynowej znajdziecie Państwo cały szereg sprzętu budowlanego: m.in. szalunki systemowe, dźwigi stacjonarne,
dźwigi samojezdne, koparki, koparko-ładowarki, rusztowania elewacyjne i przejezdne, agregaty prądotwórcze, a także elektronarzędzia – od prostej wiertarki po specjalistyczny sprzęt. 

Dlaczego wynajem?

Nasza firma od samego początku inwestuje w niezbędny sprzęt najwyższej jakości, aby mogli Państwo korzystać z profesjonalnych rozwiązań bez konieczności ich zakupu. Wyposażenie magazynu dostępne w Wypożyczalni RADOXIM umożliwia optymalizację kosztów inwestycyjnych oraz realizację zleceń, do których potrzebny jest wysoce specjalistyczny sprzęt. Co więcej, wynajem rozwiązuje szereg problemów logistycznych, od dostaw, poprzez przechowywanie, kończąc na serwisie i naprawie.