Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Rusztowaniach w Legnicy

11/06/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Jeżeli właśnie zaczynasz budowę domu, remont elewacji, bądź jakiekolwiek prace na wysokości, zapewne będą do tego potrzebne rusztowania.

Czytaj więcej
Szalunki Głogów – Najlepsze Rozwiązania dla Twojej Budowy

11/06/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zdecydowanie jedną z najpotrzebniejszych rzeczy na budowie są szalunki.

Czytaj więcej
Dźwigi Głogów – dlaczego warto się nimi zainteresować?

16/05/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Chcesz wiedzieć, jak nowoczesne dźwigi mogą odmienić Twoje podejście do prac budowlanych? Pozwól, że opowiem Ci więcej o tych technologicznych cudach, które dzień po dniu zmieniają krajobraz wielu miejsc w Polsce, w tym w Głogowie! Dowiedz się, jakie są zastosowania dźwigów, a także jak wybrać wypożyczalnię sprzętu budowlanego. 

Czytaj więcej
Wynajem dźwigów w Bolesławcu

16/05/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak przebiega proces wynajmu dźwigu w Bolesławcu? Czy to budowa wysokiego biurowca, czy montaż nowych reklam, odpowiedni sprzęt może znacząco ułatwić i przyspieszyć prace.

Czytaj więcej
Osuszanie budynków. Jakie są dostępne metody?

22/03/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

W obliczu wyzwań, jakie stawia przed nami nadmierna wilgotność w budynkach, kluczowe staje się znajomość skutecznych metod osuszania, które nie tylko zapewnią komfort i bezpieczeństwo użytkowania, ale także zabezpieczą konstrukcję przed długotrwałymi uszkodzeniami. Współczesna technologia oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, takich jak zaawansowane osuszacze powietrza z inteligentnym sterowaniem, które automatycznie adaptują się do warunków w pomieszczeniu, efektywnie eliminując problem nadmiernej wilgoci. Z drugiej strony, tradycyjne metody izolacji i uszczelniania nie tracą na wartości i nadal stanowią solidną bazę w walce z wilgocią.

Czytaj więcej
Techniki wyburzania budynków - przegląd

27/02/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wyburzanie budynków to ważny krok w rozwoju miast i budowie nowych miejsc. Dziś mamy wiele sposobów na to, jak bezpiecznie zburzyć stary budynek. Przed rozpoczęciem trzeba zrobić plan i zdobyć odpowiednie pozwolenia. Potem wybiera się metodę wyburzenia - może to być kontrolowany wybuch, który szybko niszczy duże budowle, ręczny demontaż dla mniejszych budynków, gdzie ludzie używają narzędzi do rozbiórki, lub recykling materiałów, gdzie stary budynek jest rozbierany na części, a materiały są ponownie wykorzystywane. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy, ale wszystkie mają na celu bezpieczne i skuteczne usunięcie starej konstrukcji.

Czytaj więcej
Jak zagęszczenie gruntu wpływa na stabilność fundamentów?

01/02/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zagęszczanie gruntu to ważny etap w przygotowaniu terenu pod budowę. Proces ten obejmuje różne metody, takie jak dynamiczne ubijanie czy statyczne wałowanie, których efektywność zależy od wilgotności i rodzaju gruntu. Odpowiednie zagęszczenie jest niezbędne dla bezpieczeństwa fundamentów, co ma wpływ na trwałość i stabilność konstrukcji. Metody testowania zagęszczenia, jak próba Proctora czy test CBR, pozwalają ocenić, czy grunt został przygotowany właściwie. Ponadto dostęp do profesjonalnego sprzętu, oferowanego przez firmy takie jak Wypożyczalnia Radoxim, umożliwia skuteczną realizację prac związanych z zagęszczaniem gruntu, co jest kluczowe dla sukcesu całego projektu.

Czytaj więcej
Osuszanie budynku. Co warto wiedzieć?

02/01/2024 by Wypożyczalnia RADOXIM

Osuszanie budynków to ważny etap każdego remontu, zapewniający długowieczność i bezpieczeństwo strukturalne przestrzeni mieszkalnych. Prawidłowe osuszanie jest szczególnie istotne w starszych budynkach i po awariach wodnych, aby przywrócić właściwe warunki i chronić wartość inwestycji. Zrozumienie i zastosowanie odpowiednich metod osuszania jest kluczem do skutecznej renowacji i długoterminowej ochrony budynku.

Czytaj więcej
Wynajem kontenerów magazynowych. Dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu

21/11/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

W czasach, kiedy potrzeby magazynowania są różnorodne i dynamicznie wzrastają, pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają sprostać tym wyzwaniom. Kontenery magazynowe to jedna z możliwości, które zdobywają uznanie wśród przedsiębiorstw, organizatorów eventów, budowniczych oraz wielu innych użytkowników.

Czytaj więcej
Transport podnośników koszowych. Strategie i praktyki dla bezpiecznego przewozu

11/10/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Transport podnośników koszowych wiąże się z wieloma wyzwaniami i zagrożeniami. Ze względu na wielkość, ciężar i kształt maszyny, przygotowanie podnośnika do transportu jest trudne, a niewłaściwe zabezpieczenie transportu może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak przewrócenie się pojazdu lub utrata ładunku. Ponadto podnośniki są często przewożone na publicznych drogach, co znacząco zwiększa zakres potencjalnych zagrożeń, obejmujący bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, jak i infrastruktury drogowej. Odpowiedni wybór pojazdu do transportu, prawidłowe zabezpieczenie ładunku, czy zastosowanie środków ostrożności, to istotne aspekty transportu.

Czytaj więcej
Projekt budowlany. Czym jest, co zawiera i jak reguluje go prawo?

19/09/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Projekt budowlany to proces, który obejmuje wiele etapów, od koncepcji, przez projektowanie, aż po realizację. W tym artykule przedstawimy kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak przebiega cały proces, jakie są jego kluczowe elementy oraz jakie wyzwania mogą się pojawić na poszczególnych etapach.

Czytaj więcej
Jak wybrać odpowiedni dźwig dla Twoich potrzeb?

24/08/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wypożyczenie dźwigu to kluczowy krok przy planowaniu prac budowlanych czy montażowych. Wybór odpowiedniego dźwigu może polepszyć efektywność i bezpieczeństwo pracy. W tym przewodniku omówimy kwestie, które warto uwzględnić, aby dokonać właściwego wyboru dźwigu.

Czytaj więcej
Bezpieczeństwo pracy operatora. Dźwigi Świebodzin

25/04/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Praca z dźwigami to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów w branży budowlanej i przemysłowej. Operatorzy dźwigów muszą łączyć umiejętności techniczne z wysokim poziomem świadomości bezpieczeństwa i zachować najwyższą ostrożność w trakcie pracy. Operatorzy muszą przestrzegać surowych standardów, aby zapewnić bezpieczeństwo na placach budowy i innych miejscach, gdzie są używane dźwigi.

Czytaj więcej
Profesjonalne dźwigi jelenia góra

15/02/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwig jest podstawowym sprzętem budowlanym używanym do stawiania konstrukcji. Nie każdą firmę budowlaną stać na jego zakup. Prace różnego rodzaju wymagają jednak użycia tego sprzętu. Jeśli jest ono jednorazowe, bardziej opłacalne jest wypożyczenie dźwigu niż jego zakup. W odpowiedzi na potrzeby firm swoje usługi oferuje Radoxim.

Czytaj więcej
Szalunki Jelenia Góra - rodzaje szalunków

04/01/2023 by Wypożyczalnia RADOXIM

Szalunek jest formą, którą podczas budowy wypełnia się betonem, konstrukcja jest jednak tylko tymczasowa. Gdy beton zastygnie lub jak to się fachowo mówi zwiąże się lub stężeje, szalunek jest zdejmowany. Stanowi to więc prosty argument, że lepiej go wypożyczyć niż kupić. Zazwyczaj wykonany jest płyt drewniany lub zwykłych desek. Stosuje się go podczas tworzenia fundamentów budynku czy wylewania stropów lub schodów. Przedstawię teraz kilka najczęściej używanych typów szalunków.

Czytaj więcej
Podział rusztowań ze względu na sposób użytkowania i rodzaj konstrukcji.

06/12/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Przeprowadzasz inwestycję w Legnicy? Potrzebujesz sprzętu budowlanego? Nie zawsze warto kupować. Warto sprawdzić wypożyczalnie w okolicy. Całkiem niedaleko, bo w Głogowie znajduje się firma Radoxim. Posiada w swoich zasobach sprzęt różnego rodzaju, nie tylko maszyny, ale również tak podstawowe rzeczy jak rusztowania i szalunki. Wystarczy podać informacje, jaki rodzaj sprzętu jest potrzebny, na jaki termin i na jak długo, a pracownicy wypożyczalni we wszystkim pomogą.

Czytaj więcej
Szalunki i rusztowania w Zielonej Górze

10/11/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Rusztowania i szalunki są potrzebne na każdej budowie — zarówno przy wielkich inwestycjach, jak i budowie prywatnych domów. Nie zawsze jednak warto taki sprzęt kupować. Czasem lepszym pomysłem jest wypożyczenie. Sprawdź więc, kiedy i od kogo warto wynająć szalunki i rusztowania w Zielonej Górze!

Czytaj więcej
Dźwig - sprzęt specjalistyczny niezbędny na każdej budowie

25/10/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Budowa stadionów, inwestycji deweloperskich, obiektów mostowych, farm wiatrowych, nowoczesnych biurowców czy galerii handlowych nie może odbyć się bez wykorzystania specjalistycznych dźwigów. To właśnie tego typu sprzęty pozwalają na sprawną, szybką i bezpieczną pracę w zakresie budownictwa infrastrukturalnego, drogowego, kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Są niezastąpione przy przenoszeniu ciężkich, wielkogabarytowych ładunków lub elementów o nietypowych gabarytach, wznoszeniu wysokich konstrukcji, pracy z kondygnacjami czy demontażu starych budowli.

Czytaj więcej
Funkcjonalność dźwigów budowlanych

06/09/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi to nieodzowny element krajobrazu rozwijającego się miasta, a mimo to niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jakie możliwości dają te okazałe maszyny. Dźwigi to nieodzowny element krajobrazu rozwijającego się miasta, a mimo to niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jakie możliwości dają te okazałe maszyny.

Czytaj więcej
Dlaczego warto wynająć dźwig, zamiast kupować?

28/07/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi w Jeleniej Górze służą pracownikom budowlanym do przenoszenia ciężkich, wielkogabarytowych elementów, których ręcznie nie można udźwignąć w żaden sposób.

Czytaj więcej
Rusztowania Zielona Góra – jak stworzyć idealne miejsce pod rusztowanie?

09/06/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Rusztowania to kluczowy element na każdym placu budowy. Dzięki nim możemy w prosty sposób dostarczyć potrzebny sprzęt na wysokości, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo i swobodę pracowników. W poniższym artykule przybliżymy jak właściwie przygotować przestrzeń pod rusztowanie i o czym powinniśmy pamiętać w trakcie ich montowania.

Czytaj więcej
Zastosowanie dźwigów w budownictwie

05/04/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Różnego typu dźwigi to urządzenia, bez których nie można sobie współcześnie wyobrazić żadnych zaawansowanych robót budowlanych. Ich zastosowanie pozwoliło stworzyć ikony współczesnej architektury.

Czytaj więcej
Rusztowania Legnica – bezpieczne i jakościowe konstrukcje

21/03/2022 by Wypożyczalnia RADOXIM

Rusztowania to tymczasowa konstrukcja, która umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie nie może sięgnąć ręka człowieka. Złożone są z pionowych i poziomych słupów, które przedzielone są pomostami utrzymującymi ciężar osób znajdujących się na wysokości.

Czytaj więcej
Gdzie najlepiej wynajmować dźwigi w Jeleniej Górze, Legnicy, Głogowie i okolicach?

30/11/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi to profesjonalny sprzęt budowlany niezbędny przy wielu inwestycjach. Prowadząc budowę czy remont, możesz zdecydować się na wynajem odpowiedniego urządzenia. Sprawdź, kiedy, gdzie i jakie dźwigi możesz wypożyczyć w Jeleniej Górze, Głogowie i Legnicy.

Czytaj więcej
Wypożyczanie dźwigów - na co można się zdecydować i dlaczego warto to robić?

07/11/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi Głogów warto wypożyczać choćby z tego względu, iż regularna konserwacja sprzętu budowlanego będzie spoczywać na barkach właścicieli, a nie osoby wynajmującej.

Czytaj więcej
Kupić czy wypożyczyć dźwig?

10/10/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zastosowanie wysokiej klasy sprzętu budowlanego, wykazującego się trwałością i niezawodnością wiąże się z koniecznością posiadania wielu, specjalistycznych urządzeń o zróżnicowanym przeznaczeniu.

Czytaj więcej
Wypożyczalnia dźwigów - kiedy może się przydać?

10/09/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi Głogów dzielą się na wiele różnych rodzajów. W związku z tym osoby wypożyczające dźwigi Legnica powinny wiedzieć na czym im konkretnie zależy.

Czytaj więcej
Wynajem dźwigów

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi to maszyny wielozadaniowe. Mogą okazać się w przydatne w wielu sytuacjach, ze względu na to, że mają dodatkowe części.

Czytaj więcej
Rusztowania i szalunki

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

W realizacjach zleceń budowlanych zawsze niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Nawet najbardziej doświadczeni pracownicy nie wskórają nic, jeśli nie zostanie im on zagwarantowany sprawny i na czas. Zakup niezbędnych urządzeń nie zawsze jest jednak opłacalny. W szczególności, jeśli dany rodzaj zlecenia pojawia się rzadko lub nawet jednorazowo. Podobnie rzecz ma się z szalunkami i rusztowaniami. Tutaj warto przyjrzeć się ofercie firmy Radoxim, która wspomniany sprzęt gotowa jest dostarczyć w formie wypożyczenia.

Czytaj więcej
Zwyżki

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zwyżki, czy inaczej podnośniki koszowe to urządzenia, których głównym celem jest pozwolić pracownikowi wraz z ładunkiem na dostanie się na daną wysokość, normalnie niemożliwą do osiągnięcia.

Czytaj więcej
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Radoxim - jak działamy w sezonie 2021

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dolny Śląsk przyciąga wieloma terenami atrakcyjnymi zarówno dla osób prywatnych chcących znaleźć sobie nowe lokum, jak i przedsiębiorców zainteresowanych kolejną inwestycją. W obu tych przypadkach pojawia się wspólny mianownik - budowa. Budując w okolicach Głogowa, Legnicy, Świebodzina, Zielonej Góry i Jeleniej Góry sprzęt budowlany lepiej jest wynająć czy kupić? Jakie są zalety obydwu rozwiązań oferowanych przez firmę Radoxim? Przedstawiamy odpowiedzi.

Czytaj więcej
Jaki sprzęt budowlany określamy mianem zwyżki?

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zwyżką nazywa się urządzenie techniczne, które jest przeznaczone do podnoszenia ładunków na określoną wysokość na placu budowy lub w zakładzie pracy. Tego rodzaju maszyny znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach - nie tylko budowlanej, ale i montażowej, magazynowej, dekoracyjnej, ogrodniczej czy transportu bliskiego. Mianem zwyżek określa się urządzenia, które są zaliczane do kategorii podestów ruchomych. Są to przede wszystkim podnośniki koszowe, ale także podnośniki nożycowe, które od tych pierwszych różnią się swoją konstrukcją. Co istotne, wszystkie tego rodzaju maszyny podlegają dozorowi technicznemu, co oznacza, że do ich obsługi niezbędne są uprawnienia na zwyżki, które nadaje Urząd Dozoru Technicznego.

Czytaj więcej
Początek sezonu budowlanego - w jaki sprzęt inwestować a jaki wynająć?

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zakłada się, że sezon budowlany w Polsce trwa od początku maja do połowy listopada. To najlepszy czas na wykonanie i zakończenie wszelkich prac murarskich, tynkarskich i betonowych. Materiały użyte na budowie potrzebują odpowiedniej temperatury, aby osiągnąć określone parametry techniczne. Ma to ogromny wpływ na jakość i trwałość wzniesionej konstrukcji. Dlatego najlepszym momentem na rozpoczęcie budowy jest początek sezonu, aby budynek został zamknięty przed jego zakończeniem.

Czytaj więcej
Rusztowania - rodzaje, terminy i warunki najmu.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Specjalistyczne prace wykonywane na wysokościach wymagają odpowiedniego sprzętu. Zakup tego rodzaju wyposażenia wiąże się ze znaczącym wydatkiem, a przede wszystkim z koniecznością wygospodarowania bazy lokalowej do jego przechowywania. Z tego powodu wiele firm pyta o możliwość wynajęcia systemów rusztowań w okolicach Legnicy, Świebodzina, Jeleniej Góry, Zielonej Góry i Głogowa. Gdzie i na jakich warunkach można wynająć rusztowania? A jeśli zdecydujemy się na ich zakup - to gdzie najkorzystniej można to zrobić?

Czytaj więcej
Szalunek - wszystko na ich temat.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wykonywanie specjalistycznych prac szalunkowych wymaga odpowiedniego sprzętu. Zakup tego rodzaju wyposażenia wiąże się ze znaczącym wydatkiem a przede wszystkim wygospodarowaniem bazy lokalowej do jego przechowywania. Z tego powodu wiele firm pyta o możliwość wynajęcia systemów szalunkowych w okolicach Legnicy, Świebodzina, Jeleniej Góry, Zielonej Góry i Głogowa. Gdzie i na jakich warunkach można wynająć szalunki? A jeśli zdecydujemy się na ich zakup - to gdzie najkorzystniej można to zrobić?

Czytaj więcej
Dźwigi - ich rodzaje, warunki wynajmu.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wykonywanie specjalistycznych prac na wysokościach wymaga odpowiedniego sprzętu. Takim na pewno jest dźwig, dzięki któremu możliwa jest realizacja ciężkich prac wysokościowych. Zakup tego rodzaju sprzętu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego wiele firm pyta o wynajem dźwigów w okolicach Legnicy, Świebodzina, czy też Głogowa, Jeleniej Góry i Zielonej Góry. Gdzie, kiedy i na jakich warunkach najlepiej wynająć dźwig?

Czytaj więcej