Wypożyczalnia dźwigów - kiedy może się przydać?

10/09/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi Głogów dzielą się na wiele różnych rodzajów. W związku z tym osoby wypożyczające dźwigi Legnica powinny wiedzieć na czym im konkretnie zależy.

Czytaj więcej
Wynajem dźwigów

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dźwigi to maszyny wielozadaniowe. Mogą okazać się w przydatne w wielu sytuacjach, ze względu na to, że mają dodatkowe części.

Czytaj więcej
Rusztowania i szalunki

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

W realizacjach zleceń budowlanych zawsze niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Nawet najbardziej doświadczeni pracownicy nie wskórają nic, jeśli nie zostanie im on zagwarantowany sprawny i na czas. Zakup niezbędnych urządzeń nie zawsze jest jednak opłacalny. W szczególności, jeśli dany rodzaj zlecenia pojawia się rzadko lub nawet jednorazowo. Podobnie rzecz ma się z szalunkami i rusztowaniami. Tutaj warto przyjrzeć się ofercie firmy Radoxim, która wspomniany sprzęt gotowa jest dostarczyć w formie wypożyczenia.

Czytaj więcej
Zwyżki

30/06/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zwyżki, czy inaczej podnośniki koszowe to urządzenia, których głównym celem jest pozwolić pracownikowi wraz z ładunkiem na dostanie się na daną wysokość, normalnie niemożliwą do osiągnięcia.

Czytaj więcej
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Radoxim - jak działamy w sezonie 2021

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Dolny Śląsk przyciąga wieloma terenami atrakcyjnymi zarówno dla osób prywatnych chcących znaleźć sobie nowe lokum, jak i przedsiębiorców zainteresowanych kolejną inwestycją. W obu tych przypadkach pojawia się wspólny mianownik - budowa. Budując w okolicach Głogowa, Legnicy, Świebodzina, Zielonej Góry i Jeleniej Góry sprzęt budowlany lepiej jest wynająć czy kupić? Jakie są zalety obydwu rozwiązań oferowanych przez firmę Radoxim? Przedstawiamy odpowiedzi.

Czytaj więcej
Jaki sprzęt budowlany określamy mianem zwyżki?

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zwyżką nazywa się urządzenie techniczne, które jest przeznaczone do podnoszenia ładunków na określoną wysokość na placu budowy lub w zakładzie pracy. Tego rodzaju maszyny znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach - nie tylko budowlanej, ale i montażowej, magazynowej, dekoracyjnej, ogrodniczej czy transportu bliskiego. Mianem zwyżek określa się urządzenia, które są zaliczane do kategorii podestów ruchomych. Są to przede wszystkim podnośniki koszowe, ale także podnośniki nożycowe, które od tych pierwszych różnią się swoją konstrukcją. Co istotne, wszystkie tego rodzaju maszyny podlegają dozorowi technicznemu, co oznacza, że do ich obsługi niezbędne są uprawnienia na zwyżki, które nadaje Urząd Dozoru Technicznego.

Czytaj więcej
Początek sezonu budowlanego - w jaki sprzęt inwestować a jaki wynająć?

26/04/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Zakłada się, że sezon budowlany w Polsce trwa od początku maja do połowy listopada. To najlepszy czas na wykonanie i zakończenie wszelkich prac murarskich, tynkarskich i betonowych. Materiały użyte na budowie potrzebują odpowiedniej temperatury, aby osiągnąć określone parametry techniczne. Ma to ogromny wpływ na jakość i trwałość wzniesionej konstrukcji. Dlatego najlepszym momentem na rozpoczęcie budowy jest początek sezonu, aby budynek został zamknięty przed jego zakończeniem.

Czytaj więcej
Rusztowania - rodzaje, terminy i warunki najmu.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Specjalistyczne prace wykonywane na wysokościach wymagają odpowiedniego sprzętu. Zakup tego rodzaju wyposażenia wiąże się ze znaczącym wydatkiem, a przede wszystkim z koniecznością wygospodarowania bazy lokalowej do jego przechowywania. Z tego powodu wiele firm pyta o możliwość wynajęcia systemów rusztowań w okolicach Legnicy, Świebodzina, Jeleniej Góry, Zielonej Góry i Głogowa. Gdzie i na jakich warunkach można wynająć rusztowania? A jeśli zdecydujemy się na ich zakup - to gdzie najkorzystniej można to zrobić?

Czytaj więcej
Szalunek - wszystko na ich temat.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wykonywanie specjalistycznych prac szalunkowych wymaga odpowiedniego sprzętu. Zakup tego rodzaju wyposażenia wiąże się ze znaczącym wydatkiem a przede wszystkim wygospodarowaniem bazy lokalowej do jego przechowywania. Z tego powodu wiele firm pyta o możliwość wynajęcia systemów szalunkowych w okolicach Legnicy, Świebodzina, Jeleniej Góry, Zielonej Góry i Głogowa. Gdzie i na jakich warunkach można wynająć szalunki? A jeśli zdecydujemy się na ich zakup - to gdzie najkorzystniej można to zrobić?

Czytaj więcej
Dźwigi - ich rodzaje, warunki wynajmu.

25/03/2021 by Wypożyczalnia RADOXIM

Wykonywanie specjalistycznych prac na wysokościach wymaga odpowiedniego sprzętu. Takim na pewno jest dźwig, dzięki któremu możliwa jest realizacja ciężkich prac wysokościowych. Zakup tego rodzaju sprzętu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego wiele firm pyta o wynajem dźwigów w okolicach Legnicy, Świebodzina, czy też Głogowa, Jeleniej Góry i Zielonej Góry. Gdzie, kiedy i na jakich warunkach najlepiej wynająć dźwig?

Czytaj więcej