Dźwigi - ich rodzaje, warunki wynajmu.

crane

Kiedy i do jakich robót przewidzieć dźwig?


Dźwigi mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Najczęściej wykorzystywane są do przenoszenia ciężkich ładunków, dlatego powszechnie pracują są w czasie budowy, kiedy istnieje konieczność przeniesienia dużych materiałów na wysokie piętra budynków. To widok, który zapewne zna każdy z nas - plac budowy, a na nim obecne wielkie dźwigi.
Nie jest to jednak jedyna możliwość wykorzystania tych maszyn. Często stosowane są również przez firmy specjalizujące się w montażu reklam oraz banerów. Standardowy podnośnik, w wielu przypadkach jest po prostu zbyt niski - wówczas najlepszym rozwiązaniem i wsparciem w takich zadaniach jest dźwig.

Swoje zastosowanie, dźwigi znajdują również w pracach magazynowo - ładunkowych. Stosuje się je do przenoszenia ciężkich kontenerów w dokach lub na placach załadunkowych.

Na jakich warunkach wynająć dźwig?


Zakup dźwigu wiąże się z wydatkiem na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Nie każda firma posiada takie środki, a wiele z tych, które dysponują takimi środkami zwyczajnie nie widzą potrzeby zakupu tak dużej floty. Dla większości firm budowlanych oraz inwestorów, korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem tego rodzaju sprzętu na czas budowy.

Pytanie brzmi: na jakich warunkach wynająć dźwig? Rozwiązań jest kilka. Najpopularniejszy model rozliczeniowy opiera stawki godzinowe i za dzień za wynajem maszyny. W innym modelu, firmy mogą wynająć dźwig wraz ze specjalistą, który go obsługuje. To bardzo cenna usługa, ponieważ zdobycie takich uprawnień nie jest sprawą ani prostą, ani przede wszystkim tanią. 

Gdzie najlepiej wynająć dźwig w Głogowie i okolicach - wynajem w firmie Radoxim.


Jeśli poszukujecie Państwo dźwigu w okolicach Głogowa i na terenie województw dolnośląskiego (miasta: Legnica, Świebodzin, Jelenia Góra, Zielona Góra)  zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą firmy Radoxim. Nasza spółka działa na rynku już ponad 15 lat - powstała w 2006 roku - oferując w tym czasie swoje usługi nie tylko dużym inwestorom, ale również mniejszym firmom. Jednym z filarów działalności firmy jest wynajem profesjonalnego dźwigu SPIERINGS SK-598 AT5. To wysokiej klasy sprzęt, który sprosta wielu wymaganiom technicznym, technologicznym i realizacyjnym.