Początek sezonu budowlanego - w jaki sprzęt inwestować a jaki wynająć?

Zakup czy wynajem dźwigów?

Dźwigi to sprzęt, który pomaga podnosić ładunki i transportować je na krótkie odległości. Są bardzo przydatne w projektach budowlanych i montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji i urządzeń. Można je wykorzystać do budowy domów jednorodzinnych, jak również dużych obiektów przemysłowych. Ułatwiają załadunek i rozładunek ciężkich przedmiotów i są bardzo przydatne podczas przemieszczania maszyn i urządzeń, podnoszenia statków czy różnego rodzaju pojazdów (od wykolejonych ciężarówek po przewrócone ciężarówki). Często używamy dźwigów do montażu różnego rodzaju infrastruktury, od przydomowych basenów po systemy klimatyzacji montowane na dachach wieżowców. Dźwigi to sprzęt, którego zakup wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Ich konstrukcja jest bardzo złożona, a zastosowane rozwiązania i materiały muszą spełniać surowe normy dotyczące trwałości i bezpieczeństwa. Dźwigi powinny spełniać szczególne przepisy dotyczące dozoru technicznego i zasad eksploatacji. Do ich konserwacji i napraw potrzebne są specjalne uprawnienia potwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego. Operatorzy również potrzebują specjalnych kwalifikacji. Dlatego zakup dźwigów wiąże się również z dużą ilością wydatków związanych z utrzymaniem. Dopiero gdy spodziewamy się, że dźwig długo będzie służył naszym potrzebom, możemy podjąć decyzję o zakupie. Ale nawet wtedy koszt utrzymania takiego sprzętu może być wysoki. Kiedy okazjonalnie potrzebujemy lub po prostu chcemy go wykorzystać do konkretnego zadania, wynajęcie dźwigu jest najlepszym rozwiązaniem. O opcji wynajmu przemawia również fakt, że wraz z maszyną będziemy dysponować pomocą doświadczonego operatora posiadającego wszelkie niezbędne uprawnienia. Jeśli chodzi o możliwość wynajęcia dźwigu w okolicach Głogowa, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Legnicy lub Świebodzina - polecamy Państwu nasze usługi. W firmie Radoxim dysponujemy sprzętem budowlanym, który odpowie na potrzeby Państwa budowy. 

 

Rusztowania na stałe czy do wynajęcia?

Rusztowanie to konstrukcja tymczasowa, która umożliwia pracę na określonej wysokości - zwykle od 2 do kilkudziesięciu metrów nad ziemią. Nie ma wątpliwości, że rusztowania odgrywają kluczową rolę w budownictwie i branżach pokrewnych. Zapewniają pracownikom bezpieczeństwo podczas prac wysokościowych, takich jak budowa, konserwacja, naprawa czy rozbiórka budynków. Rusztowanie składa się z pomostów ustawionych na słupach pionowych i poziomych. Zazwyczaj są wykonane z metalu, rzadziej z drewna. Jego konstrukcja musi spełniać wszystkie przepisy i normy bezpieczeństwa. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rusztowań - w zależności od potrzeb i wymagań klienta. Wynajmując rusztowania nie musimy martwić się o sprawy związane z magazynowaniem, prawidłową konserwacją i naprawami sprzętu. Najemcy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie sprawdzonych firm. Każde rusztowanie jest bardzo odpowiednie do aktualnie wykonywanej pracy. Próbując rozpocząć własną działalność gospodarczą, musimy wziąć pod uwagę trudności, jakie możemy napotkać wchodząc na rynek. Wówczas w tym czasie nowopowstała firma może liczyć na pomoc większej firmy leasingowej. Fakty dowiodły, że to wsparcie jest nieocenione. Ponadto nie mamy żadnych problemów, gdy musimy pożyczyć nieco bardziej skomplikowany sprzęt. Tylko firmy odnoszące sukcesy, które są w stanie określić, że będą dzierżawić te konstrukcje przez cały rok, powinny zatrudnić wykwalifikowany personel, a następnie kupić własne rusztowanie. Aby zaspokoić potrzeby budowy trwającej jeden sezon warto zastanowić się nad wynajmem rusztowań.  W okolicach Głogowa, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Legnicy lub Świebodzina załatwią to Państwo wygodnie w firmie Radoxim - serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Kiedy wynajem szalunków?

Każda, nawet mała budowa wymaga szalunków. Ze względów bezpieczeństwa należy ich używać za każdym razem, gdy kopiesz. Kupowanie szalunków jest dość drogie. Dodatkowo, gdy ta konstrukcja nie jest wykorzystywana, musimy ponieść koszty magazynowania, transportu i utrzymania. Przede wszystkim więc w bardzo dużych firmach zakup szalunków będzie opłacalny, a duże firmy zawsze będą korzystać z tych szalunków. Dla mniejszych firm oraz dla firm, które nie potrzebują szalunków do każdego zamówienia (głównie ze względów finansowych) zalecany jest wynajem.  W okolicach Głogowa, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Legnicy lub Świebodzina załatwią go Państwo w firmie Radoxim - serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego sprzętu na dogodnych warunkach.