Zastosowanie dźwigów w budownictwie

 Dźwigi Jelenia Góra

Różnego typu dźwigi to urządzenia, bez których nie można sobie współcześnie wyobrazić żadnych zaawansowanych robót budowlanych. Ich zastosowanie pozwoliło stworzyć ikony współczesnej architektury, jakimi są drapacze chmur, jak również bloki mieszkaniowe, w których obecnie mieszka zdecydowana większość z nas. To wszystko byłoby niemożliwe do osiągnięcia bez różnego typu dźwigów, które wciąż ulepszane i unowocześniane stanowią jedno z podstawowych urządzeń budowlanych.

Do czego można używać dźwigów?

Dźwigi, inaczej nazywane żurawiami, z powodzeniem znajdują zastosowanie podczas budowy dróg, wiaduktów, dworców, wieżowców oraz zabudowy wielorodzinnej. Zaletą dźwigów samochodowych jest ich mobilność i zdolność przenoszenia bardzo dużych ciężarów, bez których realizacja niektórych prac budowlanych byłaby niemożliwa.

Dźwigi znajdują zastosowanie w takich pracach jak prace przeładunkowe i montażowe. Osadzając na kolumnie wciągarkę lub wysięgnik, można przystosować dźwig do podnoszenia i opuszczania różnego typu ciężarów. Można również dokonywać załadunku i rozładunku ciężkich elementów. W zależności od planowanego zastosowania dźwigu należy dobrać jego model i tonaż, oraz konfigurację części zmiennych, do których należą system hydrauliczny i hak, decydujące o możliwych do realizacji zadaniach. Po dołączeniu do ramienia łyżki z zębami można korzystać z dźwigu jako koparki, a jeśli łyżka ta będzie zamykana - koparko-ładowarki do żwiru lub piasku.

Dźwig może znaleźć zastosowanie na budowie przy tynkowaniu, wstawianiu okien w blokach i wieżowcach, przenoszeniu i rozładunku palet materiałów budowlanych jak np. cegły, pustaki, kostka brukowa i dachówki. Bez niego o wiele trudniejsze byłoby również przenoszenie materiałów na wyższe kondygnacje, mocowanie stropów z prefabrykatów, stawianie szkieletów budynków oraz wykonywanie prac po zewnętrznej stronie wysokich kondygnacji.

Dźwigi samochodowe mimo swoich dużych gabarytów i masy mogą szybko i bezproblemowo poruszać się po drogach, co umożliwia transport ciężkich ładunków różnego rodzaju. W zależności od typu żurawia różna jest jego ładowność i ograniczenie możliwości transportowych.

Wypożyczalnie dźwigów

Zakup profesjonalnego dźwigu to bardzo duży wydatek, dlatego alternatywą dla firm użytkujących go w ograniczonym wymiarze jest wypożyczenie sprzętu wraz z operatorami od specjalizującej się w tym firmy budowlanej. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć nakłady związane z zakupem i utrzymaniem dźwigu, jak również opłaceniem stanowiska pracy jego operatora, co wpływa na popularność firm świadczących takie usługi, do których należy Radoxim. Dźwigi w takiej firmie są wysokiej klasy narzędziami o szerokim spektrum możliwości wykorzystania przy pracach budowlanych. Ich właściciele inwestują w wysokiej jakości sprzęt od wiodących producentów i szerokie spektrum narzędzi dodatkowych i części wymiennych, które pozwalają na wykonywanie najróżniejszych typów prac.

Dźwigi Jelenia Góra, Świebodzin, Legnica, Głogów

Radoxim to firma od lat specjalizująca się w sprzedaży i wynajmie sprzętu budowlanego. W naszej ofercie znajdują się: dźwig Spierings SK365 AT3, Spierings SK-477 AT-4, Żuraw PEKAZETT TK 3010 i Żuraw wieżowy szybkomontujący BPR-Cadillon CHRONOFLASCH 20. Jeśli potrzebujesz dźwigu do prac budowlanych, ziemnych, leśnych lub transportu monolitycznych elementów, skontaktuj się z nami aby z fachowym doradztwem naszych specjalistów wybrać potrzebny sprzęt do planowanych zadań specjalnych.