Profesjonalne dźwigi jelenia góra

czerwony dźwig jelenia góra na tle nieba

Dźwig jest podstawowym sprzętem budowlanym używanym do stawiania konstrukcji. Nie każdą firmę budowlaną stać na jego zakup. Prace różnego rodzaju wymagają jednak użycia tego sprzętu. Jeśli jest ono jednorazowe, bardziej opłacalne jest wypożyczenie dźwigu niż jego zakup. W odpowiedzi na potrzeby firm swoje usługi oferuje Radoxim.

Wynajem dźwigów na terenie Jeleniej Góry

W ofercie dźwigi Jelenia Góra znajdziesz m. in. wieżowe żurawie budowlane, pojazdy HDS oraz różnego rodzaju podnośniki. Pomimo, iż siedziba firmy Radoxim znajduje się w Głogowie, świadczy usługi na terenie całego województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Bardzo chętnie z usług korzystają dolnośląskie firmy budowlane, głównie Jelenia Góra.

Rodzaje dźwigów i podnośników

Dźwigi mają wiele zastosowań, nie tylko na placu budowy. Jednak właśnie na budowach, gdzie powstają wysokie konstrukcje popularny żuraw dźwig wieżowy okazuje się niezbędny. W naszej ofercie profesjonalne dźwigi Jelenia Góra znajdują się różne rodzaje urządzeń budowlanych.

Oto kluczowe rodzaje dźwigów:

- Dźwigi samojezdne (kołowe) 

Jest to mobilny dźwig osadzony na nadwoziu samochodu ciężarowego. Składa się z wyciągarki oraz wychylnego wysięgnika osadzonego na pomoście obrotowym.

- Dźwigi HDS (hydrauliczne dźwigi samochodowe) zwane też samobieżnymi

Również jest stałą częścią nadwozia samochodu ciężarowego. Umożliwia załadunek i rozładunek materiałów budowlanych znajdujących się na przyczepie tego samego samochodu.

- Wieżowe (żuraw dźwig wieżowy)

Są to największe maszyny robocze na budowach. Stanowią pionowy maszt zamontowany na podłożu oraz wysięgnik. Ładunek umieszcza się na haku opuszczanym na linie z wysięgnika.

Podział żurawi wieżowych ze względu na:

- typ wysięgnika: z wysięgnikiem wodzakowym (odciągowe, bezodciągowe) i z wysięgnikiem wychylnym
- miejsce obrotu: górnoobrotowe, dolnoobrotowe
- sposób posadowienia: stacjonarne (na kotwie traconej, na podwoziu, w szybie windy), przejezdne (szynowe, gąsienicowe)
- sposób montażu: samomontujące się (szybkiego montażu), montowane przy pomocy żurawia pomocniczego

Oferta wynajmu maszyn Jelenia Góra zawiera także podnośniki. Podnośniki koszowe to maszyny, które posiadają w swojej konstrukcji kosz unoszący operatora umożliwiający pracę na wysokości. 

Podnośniki koszowe względu na sposób podnoszenia dzieli się na:

- podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe to platformowe urządzenia dźwigowe, używane do unoszenia obiektów (ludzi, narzędzi i małych elementów) w pionie. Głównymi elementami konstrukcyjnymi podnośników nożycowych są krzyżujące się ramiona (tworzące kształt nożyc) oraz platforma. Operator może powoli podnosić i opuszczać podest. Można nim również przejeżdżać w bok dzięki zastosowaniu napędu kół. Podnośników nożycowych używa się najczęściej podczas różnego typu prac instalacyjnych, elektrycznych i wykończeniowych oraz wewnątrz budynków.

- podnośniki przegubowe

Również używane są w wewnątrz obiektów np. w magazynach i fabrykach. Małe wymiary podnośników koszowych przegubowych ułatwiają poruszanie się w wąskich przejściach i przestrzeniach.

- podnośniki teleskopowe

Sprawdzają się na dużych wysokościach.  Posiadają terenowe koła i mocny silnik, co umożliwia poruszanie się po terenie nieutwardzonym czyli na budowie. Zwyżki teleskopowe różnią się od podnośników koszowych przegubowych konstrukcją ramienia, które jest proste na całej swojej długości.

Wynajem podnośników koszowych Jelenia Góra

W ofercie dźwigi Jelenia Góra znajduje się również wynajem podestów ruchomych, tkj. podnośniki koszowe. W przypadku gdy Państwa inwestycja jest realizowana w okolicach Jeleniej Góry, jesteśmy do dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie wynajem podnośników.

Oferta usług dźwigowych Jelenia Góra

Jeśli siedziba firmy klienta nie może zatrudnić operatora uprawnionego, do wykonywania prac dźwigiem, w Radoxim można zamówić dźwig z operatorem. Jeśli poszukujesz firmy świadczącej usługi dźwigowe, Radoxim sprosta każdym wymaganiom. Na terenie przedgórza sudeckiego, jak Jelenia Góra sprawdzą się nasze dźwigi i podnośniki. Świadcząc profesjonalne usługi dźwigowe Jelenia Góra, zachowujemy wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Dbamy także o wykonanie prac w ustalonym terminie. Radoxim szczyci się wieloletnim doświadczeniem w zakresie wynajmu różnorodnych sprzętów budowlanych z niezbędnymi certyfikatami oraz wysoką jakością oferowanych usług. W ofercie usługi dźwigowe Jelenia Góra każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Dostarczając dźwigi Jelenia Góra przestrzegamy najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Naszą specjalnością są fachowe usługi dźwigowe i dotrzymywanie terminów. Dowodem na to są potwierdzone pozytywne opinie klientów.

Poszukujesz usług na najwyższym poziomie, zadzwoń już dziś! Zapraszamy do kontaktu