Dźwig - sprzęt specjalistyczny niezbędny na każdej budowie

dźwigi jelenia góra

Budowa stadionów, inwestycji deweloperskich, obiektów mostowych, farm wiatrowych, nowoczesnych biurowców czy galerii handlowych nie może odbyć się bez wykorzystania specjalistycznych dźwigów. To właśnie tego typu sprzęty pozwalają na sprawną, szybką i bezpieczną pracę w zakresie budownictwa infrastrukturalnego, drogowego, kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Są niezastąpione przy przenoszeniu ciężkich, wielkogabarytowych ładunków lub elementów o nietypowych gabarytach, wznoszeniu wysokich konstrukcji, pracy z kondygnacjami czy demontażu starych budowli.

Ze względu na rodzaje, dźwigi można podzielić na:
- dźwigi samojezdne - z żurawiem osadzonym na podwoziu pojazdu ciężarowego lub podwozu samojezdnym dedykowanym dźwigom,
- dźwigi HDS, zwane samobieżnymi hydraulicznymi dźwigami samochodowymi,
- dźwigi wieżowe, czyli wielkogabarytowe dźwigi stacjonarne stosowane przy budowie wysokich obiektów,
- mobilne żurawie wieżowe, łączące funkcje dźwigu wieżowego i samochodowego, których zaletą jest krótki czas przygotowania do pracy 

Kiedy warto wynająć dźwig?

Z wynajmu - zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego - profesjonalnych dźwigów korzysta wiele firm budowlanych i remontowych z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości. Są to jedne z najpopularniejszych maszyn budowlanych, które można zauważyć niemal na każdej budowie. Ich wynajem to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą efektywnie świadczyć swoje usługi, ale nie chcą inwestować w zakup nowego sprzętu oraz późniejsze wykonywanie przeglądów i kontroli, ponieważ wiąże się to z bardzo dużym wydatkami. Wynajem dźwigu opłaca się również wtedy, gdy park maszynowy firmy nagle uległ uszkodzeniu lub awarii - jeśli firma nie możne pozwolić sobie na przestoje w realizacji zleceń i wstrzymanie prac do momentu naprawy sprzętu, wtedy najlepszą decyzją jest właśnie wynajem dźwigów na terenie Jeleniej Góry. Podobnie jest w przypadku, gdy firma realizuje inwestycję zlokalizowaną poza miastem, na którego terenie zwykle nie pracuje. Transport własnego parku maszynowego może być skomplikowany, pracochłonny i kosztowny, dlatego lepiej skorzystać z opcji wynajmu dźwigów. Takie rozwiązanie jest również słuszne, gdy dana firma musi użyć dźwigów okazjonalnie lub wyłącznie przy wybranych projektach.

Do jakich prac wykorzystuje się dźwig?

Urządzenia te różnią się udźwigiem, wymiarami oraz innymi parametrami, dzięki czemu można dopasować je do konkretnych zastosowań. Wykorzystywane są do różnorodnych prac ogólnobudowlanych np.:
- do stawiania wysokich wieżowców, konstrukcji stalowych,
- przy pielęgnacji terenów zielonych do wycinki drzew, usuwania starych i niebezpiecznych gałęzi lub załadunku drzewa,
- do transportu ciężkich ładunków wielkogabarytowych o nietypowych kształtach i dużej wadze,
- do prac montażowych i przeładunkowych,
- do demontażu starych obiektów i konstrukcji lub dachów,
- do mycia okien na wysokościach,
- do naprawy i montażu oświetlenia ulicznego lub banerów i reklam wielkoformatowych.

Jak widać dźwig jest wielozadaniową maszyną, która niezbędna jest w wielu branżach. Dzięki wykorzystaniu tych olbrzymich sprzętów użytkowych możliwe jest sprawne wykonanie różnorodnych prac budowlanych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Usługi dźwigowe obecnie są oferowane nie tylko firmom budowlanym, ale też osobom prywatnym - bez problemu można je wynająć (również z doświadczonym operatorem) na terenie Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości.