Rusztowania - rodzaje, terminy i warunki najmu.

Rusztowania na budowę - kiedy rozważyć ich wynajem?

Rusztowania odgrywają kluczową rolę w budownictwie. To dzięki nim możliwe są prace na wysokości. Aby praca odbywała się w sposób bezpieczny, należy odpowiednio do potrzeb dobrać rusztowanie. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się metal, czasami drewno.


Rodzaje rusztowań - rusztowania Głogów

Rusztowania składają się z pionowych i poziomych słupów, na których układa się pomosty. Samych rodzajów rusztowań jest wiele - elewacyjne, modułowe, stojakowe, specjalne, kolumnowe (warszawskie), kozłowe, ramowe, wspornikowe oraz przejezdne. Każde z tych rusztowań będzie sprawdzać się lepiej w innych warunkach. Można je również podzielić według różnych kryteriów - sposobu ich użytkowania, konstrukcji czy materiału ich wykonania. 


Odpowiedni do potrzeb wybór rusztowań - rusztowania Legnica

Rusztowania zależnie od ich rodzaju będą służyć różnym celom. Rusztowania modułowe będą znakomicie sprawdzać się podczas budowy, remontów i konserwacji obiektów przemysłowych, które posiadają wiele instalacji. Są również chętnie wykorzystywane przy chociażby wieżach kościelnych oraz przy montażu trybun i scen.

Najczęściej można spotkać rusztowania elewacyjne. Te bardzo praktyczne rusztowania, używane  przy wielu pracach budowlanych, są stosowane podczas remontów fasad, np. przy ocieplaniu budynków bądź tynkowaniu oraz malowaniu. Należy jednak pamiętać, że muszą być kotwione do elementów konstrukcyjnych budynku.

Przy pracach na niewielkich wysokościach czy na niewielkiej powierzchni, często wykorzystuje się rusztowania przejezdne. Charakterystyczną cechą tych rusztowań jest łatwość jego przestawiania i przemieszczania. Sama konstrukcja jest wykonana z aluminium, a więc jest lekka. Montaż takiego rusztowania jest wyjątkowo prosty.

 

Terminy i warunki najmu - rusztowania Świebodzin

Zakup sprzętu wykonawczego to niejednokrotnie duża część budżetu inwestycji budowlanej. Nie zawsze kalkuluje się jego nabycie. Roboty moga zostać wykonane przy użyciu sprzętu wynajmowanego.  

Wynajęcie takiego sprzętu pozwala uniknąć wielu problemów. Nie trzeba pamiętać o odpowiednim serwisowaniu, wykonywaniu przeglądów, sprawdzaniu zmieniających się przepisów. Z pewnością jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jeśli dane rusztowanie będzie miało jakieś braki lub uszkodzenia, zostanie natychmiast wymienione, bez zbędnych formalności. Daje to możliwość skupienia się wykonawcy na robotach budowlanych a nie serwisowaniu sprzętu. 


Wynajem w firmie Radoxim - rusztowania Zielona Góra

Firma Radoxim oferuje wynajem rusztowań, ale także innych sprzętów do  prac budowlanych. Wynajem jest prosty - zależy nam przede wszystkim na komforcie naszych klientów. Swoją główną lokalizację mamy w Głogowie - nasza wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest więc wygodnym rozwiązaniem dla firm budowlanych i wykończeniowych z terenu województwa dolnośląskiego i lubuskiego.