Jaki sprzęt budowlany określamy mianem zwyżki?

Podesty ruchome - zastosowanie

W branży budowlanej i magazynowej bardzo często pojawia się konieczność pracy na wysokości. Niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt, taki jak podesty ruchome. Są to urządzenia skonstruowane specjalnie w celu wykonywania pracy na wysokości w sektorze budowlanym, przemysłowym i usługowym. Składają się z gondoli lub kosza zawieszonych na cięgniku lub podnoszonych na dźwigniku. Główną funkcją zwyżek jest transport osób oraz narzędzi zarówno w pionie, jak i w poziomie. Urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, by podnoszenie oraz transportowanie przebiegało bezpiecznie i sprawnie. Ze względu na konstrukcję maszyn, wyróżnia się:

  • podesty ruchome wiszące - składające się z platformy roboczej, która jest zawieszona na dwóch rodzajach lin: nośnych i bezpieczeństwa,
  • podesty ruchome przejezdne - skonstruowane z platformy roboczej, podwozia oraz konstrukcji nośnej, która jest zespolona z podwoziem,
  • podesty ruchome masztowe - zbudowane z masztów, platformy roboczej, podwozia i jednostki napędowej, która pozwala na przemieszczanie się platformy roboczej.

Podesty ruchome mogą stanowić wyposażenie firmy, lub można je w razie potrzeby wynająć. W przypadku gdy Państwa inwestycja jest realizowana w okolicach Głogowa, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Legnicy lub Świebodzina załatwią to Państwo wygodnie i natychmiast  w firmie Radoxim - serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie najmu zwyżek.


Podnośniki koszowe - budowa oraz funkcje

Podnośnikiem koszowym nazywa się urządzenia należące do kategorii podestów ruchomych. Są to masywne maszyny, których podstawowym elementem konstrukcji jest kosz unoszący operatora i umożliwiający wykonanie pracy na wysokości oraz dotarcie w miejsca o ograniczonym dostępie. Wyróżnia się kilka rodzajów podnośników koszowych: podesty na przyczepach, podnośniki teleskopowe, zwyżki przegubowe oraz podesty masztowe. Podnośniki koszowe wykorzystuje się podczas wykonywania prac budowlanych, konserwacyjnych i montażowych.

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane maszyny z kategorii podestów ruchomych gwarantują płynną, komfortową i bezpieczną pracę. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt w przypadku kiedy firma prowadzi często roboty wymagające pracy na wysokościach. Jednak w wielu przypadkach takie działania to doraźna, jednorazowa potrzeba. Wtedy warto pomyśleć o wypożyczeniu zwyżek. W pobliżu miejscowości  Głogów, Zielona Góra, Jelenia Góra, Legnica lub Świebodzin można wygodnie i szybko wypożyczyć zwyżki w firmie Radoxim - serdecznie zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści udzielą szczegółowych informacji na temat możliwości i warunków najmu.