Szalunki i rusztowania w Zielonej Górze

— nie kupuj, wypożycz!
mężczyźni na magazynie w jeleniej górze szukają w systemie rusztowania

Szalunki i rusztowania — gdzie i kiedy się przydadzą?

Szalunki i rusztowania wykorzystuje się w zasadzie przy każdej budowie, a często też przy remontach. Chodzi nie tylko o ułatwienie i przyspieszenie prac, ale w wielu sytuacjach w ogóle o ich umożliwienie. Rusztowania są bowiem najpopularniejszym (a przy tym bardzo bezpiecznym) sposobem na zapewnienie pracownikom stałego dostępu na wysokości. Wykorzystuje się je zatem przy budowie murów, robieniu elewacji, dachów, podbitek, osadzaniu rynien, malowaniu czy myciu fasad. Z kolei szalunki są konieczne przy wykonywaniu wszelkich elementów betonowych. To z nich tworzy się formy, do których leje się beton. Tak powstają fundamenty, słupy, nadproża, wieńce, podciągi czy stropy. Zarówno szalunki, jak i rusztowania przydają się zatem na różnych etapach budowy i przy wykonywaniu różnych prac. W zasadzie żadna inwestycja nie jest możliwa bez ich zastosowania. I chociaż szalunki i rusztowania są tak uniwersalne i potrzebne na każdej budowie, nie zawsze warto je kupować. Przy budowach prywatnych — np. stawianiu domu —  wykorzystamy je przecież tylko raz, do jednej inwestycji. W takim przypadku znacznie lepszym pomysłem będzie wynajem szalunków i rusztowań.

Wynajem szalunków i rusztowań w Zielonej Górze — zalety

Oczywiście głównym atutem wynajmu szalunków i rusztowań w Zielonej Górze jest to, że nie trzeba ponosić wysokich kosztów zakupu sprzętu, jak i jego dalszej eksploatacji, napraw, serwisowania itd. Wynajmując szalunki i rusztowania w Zielonej Górze, nie trzeba się martwić np. o stan techniczny sprzętu. Dobre wypożyczalnie (takie jak Radoxim) regularnie dokonują przeglądów i serwisu urządzeń. Co więcej, w przypadku awarii rusztowań i szalunków natychmiast wymieniają uszkodzony element, zapewniając ciągłość pracy. Wynajem szalunków i rusztowań w Zielonej Górze to także pewność, że sprzęt jest zgodny z aktualnie obowiązującymi normami i przepisami prawa. Wiadomo przecież, że zmianom podlegają zarówno regulacje prawne, jak i technologie stosowane w budownictwie. Wynajem szalunków i rusztowań to gwarancja, że nie ‘utkniemy” z przestarzałym sprzętem, który wyszedł z użytku. Kolejnym atutem wypożyczalnia szalunków i rusztowań w Zielonej Górze jest brak problemów ze składowaniem i magazynowaniem sprzętu. Korzystamy z niego tylko wtedy i tak długo, jak jest nam potrzebny, po czym wraca on do wypożyczalni. To wygodne, wydajne i ekonomiczne rozwiązanie.

Gdzie wynająć szalunki i rusztowania w Zielonej Górze?

Dobry sprzęt budowlany to nie tylko wydajniejsza i wygodniejsza praca. To również kwestia bezpieczeństwa pracowników, jak i przyszłych użytkowników budynku. Dlatego szalunki i rusztowania w Zielonej górze należy wynajmować wyłącznie w sprawdzonych i zaufanych wypożyczalniach — takich jak Radoxim. Operujemy na rynku lokalnym od wielu lat i przez ten czas wyrobiliśmy sobie doskonałą renomę. Klienci doceniają naszą wypożyczalnię rusztowań, szalunków i innego sprzętu budowlanego za rzetelność, terminowość i atrakcyjne ceny. Dysponujemy najlepszej jakości urządzeniami, akcesoriami i sprzętem budowlanym. Zajmujemy się nie tylko wynajmem rusztowań i szalunków. W Zielonej Górze wypożyczamy również dźwigi, koparki, agregaty prądotwórcze i całą gamę elektronarzędzi przydatnych na budowie czy przy remoncie. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!